Топката се върна в полето на НС. Каквито и действия

...
Топката се върна в полето на НС. Каквито и действия
Коментари Харесай

От тук нататък на ход са депутатите

" Топката се върна в полето на Народно събрание. Каквито и дейности оттук насетне да бъдат подхванати, те са единствено и само в компетентността на Народното събрание, защото президентът има право да откаже, няма по какъв начин да назначи служебно държавно управление без министър на вътрешните работи ", разяснява пред публицисти през вчерашния ден преподавателят по конституционно право доцент Наталия Киселова. Според нея не става въпрос за конституционна, а за политическа рецесия, поради неспособността на Народно събрание да попълни листата, който беше очакван в конституционния текст, от който президентът да избира за длъжностен министър председател.
На въпрос какво следва оттук насетне Наталия Киселова сподели, че президентът дава опция на Народното събрание да избере омбудсман и негов заместител, защото първата стъпка е да бъде назначено служебно държавно управление, а втората е да бъдат планувани избори. Всъщност дали желаят да отидат на избори парламентарните групи, ще разберем от това дали те ще свикат съвещание на Народното събрание, на което да насрочат процедура за избор на нов омбудсман, съобщи Киселова.
Попитана дали Главчев може да откаже поста длъжностен министър-председател, доцентът по конституционно право отговори, че не може, тъй като той няма да провежда изборите и знае, че е на поста досега, в който не бъде определено държавно управление. Дали това ще стане бързо зависи от парламентарните групи, акцентира Киселова.
Източник: duma.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР