Тонове боклуци са струпани край стената на язовир Панчарево. В

...
Тонове боклуци са струпани край стената на язовир Панчарево. В
Коментари Харесай

Незаконно сметище се е образувало край стената на яз. "Панчарево"

Тонове отпадъци са струпани край стената на язовир " Панчарево ". В Българска национална телевизия " Денят стартира " Галина Бел разяснява, че ситуацията е такова от години. Най-лошото е обаче, че няма никакъв надзор от страна на Столична община и не се знае какви рискови отпадъци се крият тук, съобщи Галина Бел.



Многократно са подавани сигнали. Кметът на региона няма бюджет, тук има над 200 тона отпадък, по какъв начин да го в профил кметът, разясниха недоволните поданици.

От Столичния инспекторат обявиха, че са съставили акт на извършител.

Кметът на регион " Панчарево " Николай Гюров изиска по-строги санкции за нарушителите, защото са нужни законодателни промени. Нормативната уредба е архаична, съобщи Гюров. Според закона нарушителите би трябвало да бъдат хванати в съответния миг на изсипване на боклуците, в противоположен случай могат да излъжат с лекост, че са в региона на почивка
Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР