Тогава имаше едни случайни хора и не знаеха какво да

...
Тогава имаше едни случайни хора и не знаеха какво да
Коментари Харесай

Карадайъ: Преди половин век случайни хора не знаеха какво правят в държавата, днес също

" Тогава имаше едни инцидентни хора и не знаеха какво да вършат в страната и застанаха против своя народ, през днешния ден отново имаме едни инцидентни хора ", съобщи водачът на Движение за права и свободи Мустафа Карадъйъ в доспатското село Барутин във връзка 50-годишнината от насилствената промяна на имената в Родопите.

Според водача на Движение за права и свободи през днешния ден отново има потребност от битка за права и свободи.

" Видяхме едни грозни процеси 21-ва година на 21-ви век, предходната година, по време на изборите. Пак опит за потъпкване на достойнството и достолепието. И по време на изборите, когато виждахме възрастни хора от уязвимите групи споделяха: в нашия дом не е влизала милиция от промяната на имената и в този момент влиза. Грозни събития в демократична, европейска, натовска България. Ние ще ги пресечем тези процеси! Имаме мощна парламентарна група със законови принадлежности ще пресечем рушенето на демокрацията и държавността в нашата Родина. Заедно ще го създадем ", разгласи Карадъйъ.



" Тази година е по-особена, 50 години от тези грозни събития. И след 50 години ние отново сме тук и отново приказваме за права и свободи, за шизофренията в българската политика. Защото отиват в Брюксел гласоподават един резолюции и наставления, едни закони за Европа, и идват в България и гласоподават тъкмо противоположното в българските закони, когато става въпрос за другите за другите, малцинствата. И доста добре го споделят сътрудниците пред мен, да виждаме и от нашите ги има в другите партии и се усещат сякаш удобно, само че отстояват ли своята еднаквост.

И какви закони гласоподават, един образец. В Брюксел гласоподават резолюция за отбрана на езиковото разнообразие в цяла Европа. Идват в България и гласоподават закон за възбрана за прилагане на езиците.

В Брюксел одобряват наставления за отбрана на малцинствените езици и директивата за майчините езици, в целия Европейски съюз преводът е майчин език, единствено в България е базов език. За да не учим други езици – главно турския да не учим в учебно заведение. Това не е същинска народна власт. И същите тези хора приказват за заедност. Много ми е забавно по какъв начин дефинират понятието заедност ", разгласи водачът на Движение за права и свободи.

Той акцентира, че случилото се по време на Възродителния развой към момента не намира място в учебниците по история.

„ Но ние я помним, знаем, и ще я предаваме на бъдещите генерации, с цел да помним урока на разединението, с цел да бъдат и нашите младежи единни, да знаят цената на демокрацията и да пазят демокрацията, своята еднаквост, да живеят с чест и достолепие в нашата България. Затова ще бъдем тук и ще бъдем дружно ", сподели той.

На митинга участваха основният мюфтия доктор Мустафа Хаджи, народни представители и кметове на общини и кметства от Движение за права и свободи, както и доста жители. Те сервираха венци и цветя на паметника на починалите по време на трагичните събитията от 1972 година, когато селото дава две жертви, а шестима души са ранени.
Източник: lupa.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР