Точно преди да дойде на посещение в България, унгарският премиер

...
Точно преди да дойде на посещение в България, унгарският премиер
Коментари Харесай

Орбан: Унгария е последният бастион в борбата срещу ислямизацията

Точно преди да пристигна на посещаване в България, унгарският министър председател Виктор Орбан започва акцията си по отношение на идните избори в страната на 8 април, на които се чака партията му " Фидес " да завоюва за трети следващ път, написа " Актуално ".

В своята тирада през вчерашния ден (18 февруари) Орбан изостри доста риториката си, като типично за него се впусна в следващ конфликт с Брюксел, както в последно време се случва и в връзките му с Организация на обединените нации.

Тези спорове сред Европейски Съюз и Орбан, които са съсредоточени най-много върху миграцията и пика на вълната от бежанци в Европа през 2015 година, се ускориха с приближаването на изборите в Унгария. Сега Виктор Орбан се показва за същинския избавител на европейските християнски народи и полезности, разяснява EurActiv.

" Християнството е последната вяра на Европа. С всеобщата имиграция, най-много от Африка, нашите най-лоши кошмари могат да се осъществен. Заради миграцията облаците над Европа се сгъстяват. Нациите ще престанат да съществуват, Запада ще рухне, а Европа даже не осъзнава, че е превзета ", съобщи Орбан пред своите съпартийци в подножието на Кралския палат в Будапеща.

Според него Запада е проправил пътя към крах на християнската просвета и е съдействал за разпространяването на исляма, само че администрация на унгарския министър председател няма да разреши на " ислямският свят да ни наводни от юг ". " Миграцията е толкоз потребна за човешкото здраве, колкото е грипът ", безапелационен е унгарският министър председател.

Безспорно, на Орбан е заслугата за излизането на Унгария от тежката икономическа рецесия, както и за редица позитивни промени в страната, само че неговата популистка реторика тормози мнозина. За да се задържи на власт, 54-годишният министър председател употребява способи, които критиците назовават властнически, пробвайки се да откри съидейници измежду другите европейски водачи в " борбите " си с водещите страни Европейски Съюз. Най-често на натиска му поддава Полша, в този момент в лицето на премиера Матеуш Моравецки. Според самия него той ловко е съумял да отблъсне заканите за унгарците, които политиците от Брюксел, Берлин и Париж им насочат с мигрантската вълна и е спрял преначертаването на Европа, застъпено от водачите на Франция и Германия. " Ние сме от тези, които считат, че последната вяра за Европа е християнството. Разбира се, ще се борим и ще използваме все по-силни правни принадлежности ", заключи Орбан, подсилен от бурни овации.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР