Тимовете на Фрегата и Осъм завършиха при 26:26 в среща

...

Фрегата и Осъм поделиха по точка, бургазлии все още без победа в хандбалното първенство

Тимовете на Фрегата и Осъм приключиха при 26:26 в среща от петия кръг на мъжкото хандбално състезание. Домакините остават без победа в трите си срещи от старта на сезона, само че въпреки всичко завоюваха първа точка. Те трябваше да наваксват закъснение от два гола след първите 30 минути. Почивката пристигна при 13:11 в интерес на ловчанлии, които търсеха трети следващ триумф.

" Оранжевите " не са допускали проваляне от близо месец насам, като за последно това се случи на 30 септември против Добруджа. От своя страна Фрегата няма триумф в " А " РХГ от март месец в 5 поредни дуела. През предходната акция бургазлии надиграха Осъм на два пъти, само че този път не съумяха да го създадат в първия им конфликт.

В класирането Фрегата се отлепи от дъното, където бе изпратен тимът на Пирин (Гоце Делчев), който също има актив от 1 точка, само че е с по-лоша голова разлика. Въпреки че не завоюва в Бургас, Осъм остава на влиятелна четвърта позиция с 5 точки.