Тимът на Удинезе надигра с 3:1 мислещия вече за Серия

...

Удинезе с важна победа в битката за оставане

Тимът на Удинезе надигра с 3:1 мислещия към този момент за Серия “Б” отбор на Фрозиноне като посетител в мач от 36-ия кръг на италианското състезание. Гостите от Удине си свършиха работата още преди почивката. Стефано Окака Чука осъществя две попадения (11, 45), а Самир също порази вратата на Фрозиноне (41). Почетното попадение за домакините бе дело на резервата Федерико Дионизи пет минути преди края.

Фрозиноне остава на предпоследното 19-о място в класирането с 24 точки, на 12 точки от зоната на спасението. Удинезе пък заема 16-а позиция с 37 точки и в последните 2 кръга ще продължи борбата за оцеляване.

СТАТИСТИКА НА МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ ПОДРЕЖДАНЕ ПРИ ГОЛМАЙСТОРИТЕ Серия А 36 кръг, неделя 12 май  Фрозиноне 1:3краен резулат  Удинезе