Тимът на Нефтохимик спечели първия мач от финалната серия за

...

Нефтохимик пречупи ЦСКА за първи успех във финала

Тимът на Нефтохимик завоюва първия мач от финалната серия за купата над ЦСКА с 3:1 гейма /25:23, 25:17, 22:25, 27:29/ и поведе с 1:0 в плейофа. Вторият мач е на следващия ден, 13-и април още веднъж в Бургас. Играе се до три триумфа от пет вероятни мача.

ЦСКА пропусна огромен късмет за прати мача в тайбрек, макар че при 2:1 за Нефтохимик, направи мощен четвърти гейм до неговия свършек, където гостите изпуснаха триумфа в частта.

Отборът на Нефтохимик, който приключи първи в постоянния сезон на Суперлигата в профил Пирин на полуфиналите, а третиято от постоянния сезон ЦСКА се оправи с Монтана.

Домакините от Нефтохимик стартирата с сполучлив първи гейм, който бе много оспорван. Бургазлии взеха две точки задатък при 17:15, стигна се до равнене при 22:22 и в последна сметка успеха бе за състава воден от Найден Найденов при 25:23.

ЦСКА не съумя да окаже по-сериозна опозиция на Нефтохимик във втората част. Домакините дръпнаха с 8:4 и 12:8, а по-късно и с 15:10. При 20:13 в интерес на бургазлии към този момент бе ясно, че Нефтохимик ще дръпне с 2:0 гейма. Крайният резултат в частта бе 25:17 точки.

Началото на третия гейм бе по-убедително за "червените ". Волейболистите водени от Александър Попов поведоха с 10:7 и 18:15. Нефтохимик не съумя да се приближи на по-малко от 2 точки от съперника си и ЦСКА завоюва частта с 25:22, намалявайки резултата на 1:2 гейма.

Волейболистите на ЦСКА могат доста да съжаляват за четвъртия гейм, в който пропиляха отлична преднина и няколко възможностти да го затворят в своя изгода. "Червените " поведоха с 14:10, 16:11 и 19:14. Домакините обаче не изгубиха хладнокръвие и съумяха да понижат до 23:24 и да изравнят при 24:24. Последваха няколко шанса за гостите, които взимаха точка задатък, само че не съумяха да завоюват този четвърти гейм. Нефтохимик обаче на собствен ред поведе с 28:27 и се възползва от отворилата се опция, с цел да затвори частта с 29:27 точки, а с това и мача с 3:1 гейма.

След изиграването на двата мача в Бургас, серията се мести в София. От БФВолейбол желаеха от ЦСКА да извърши нужните условия, при които зала "Васил Симов " да одобри финалните мачове. Ако това не се случи, ше се търси различен вид.