Тимът на Наполи претърпя домакинско поражение от Болоня с 1:2

...

Наполи загуби от Болоня у дома

Тимът на Наполи претърпя домакинско проваляне от Болоня с 1:2 в дуел от 14-и кръг на Серия А. Мачът се игра на стадион “Сан Паоло ” и бе следен от 27 000 фенове.

Фернандо Йоренте даде преднина на южняшкия тим в 41-ата минута, само че гостите съумяха да създадат цялостен поврат през второто полувреме. Андреас Олсен възвърне равенството в 58-ата минута, а Никола Сансоне обезпечи успеха на Болоня с попадение в 80-ата минута. Болоня с актив от 16 точки се настани на 12-о място в класирането, а Наполи с 20 остава на седмо. В другия късен мач Верона загуби от Рома с 1:3. Джъстин Клуиверт обезпечи задатък на Рома в 17-ата минута, само че напълно скоро в 21-ата Марко Фараони изравни резултата. В самия завършек на първото полувреме Диего Пероти още веднъж изведе Рома напред, а Хенрих Мхитарян затвърди успеха в спомагателното време на дуела. Рома заема четвърто място в подреждането, а Верона е на девето. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg