Тимът на Миньор (Раднево) победи с 2:1 Борислав (Първомай) в

...

Миньор удари Борислав

Тимът на Миньор (Раднево) победи с 2:1 Борислав (Първомай) в семейството си от 25-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Домакините надиграха своя съперник преди почивката, като справедливо зарадваха към 500 фенове по трибуните.

Тимът на Живко Иробалиев стартира мощно, като два пъти гредите избавиха гостите до 15-ата минута. Марио Димитров даде задатък на Миньор в 30-ата минута, когато засече с глава центриране на Васил Ботев. През втората част играчите на Борислав, които заемат трета позиция, натиснаха.
Домакините обаче се бранеха добре и на контраофанзива удвоиха в 70-ата минута. Този път прецизен беше Георги Вълев. Гостите въпреки всичко стигна до почетен гол пет минути преди края.
Двата отбора имат към този момент актив от 42 точки в шампионата, като разделят позициите сред трето и пето място.