Тимът на Лийдс Юнайтед, където играе българският национал Илия Груев-младши,

...

Националът Груев и Лийдс не успяха да влязат във Висшата лига

Тимът на Лийдс Юнайтед, където играе българският национал Илия Груев-младши, загуби от Саутхемптън с 0:1 в последния плейофен дуел за влизане във Висшата лига и не съумя да завоюва място в британския футболен хайлайф.

Груев бе титуляр и игра цялостен мач за тима на Лийдс по време на решителния конфликт на стадион „ Уембли “ в Лондон.

Победният гол за Саутхемптън бе дело на Адам Армстронг в 24-ата минута на срещата, а футболистите на Лийдс претърпяха четвърто следващо проваляне във заключителен мач от плейофите и ще играят във втора дивизия - Чемпиъншип и през идващия сезон.

Армстронг бе покрай второ попадение във вратата на Лийдс в 45-ата минута, само че вратарят Илан Меслие отрази удара му.

Малко след почивката Крисенсио Съмървил получи добър пас в офанзива за Лийдс и стреля, само че прати топката над вратата на Саутхемптън.

Самуел Едози пропусна отлична опция „ светците “ в 68-ата минута, последвана от нов късмет и за Лийдс в 84-ата, когато Даниел Джеймс удари греда.

Джеймс можеше да изравни за Лийдс в четвъртата минута на добавеното време на дуела, само че не съумя да преодолее вратаря на съперника Алекс Маккарти и футболистите на Саутхемптън ликуваха.
Източник: lupa.bg