Тимът на Лацио разби Сасуоло с 6:1 в мач от

...

Лацио разкъса Сасуоло

Тимът на Лацио разруши Сасуоло с 6:1 в мач от 7-я кръг на Серия " А ". " Римските орли " записаха трета поредна победа в шампионата и са все по-близо до Топ 3, където се намира Ювентус с 18 точки.

Лацио надделя с 2:0 Зулте Варегем
Полетът на Имобиле и Лацио продължава (ВИДЕО)

" Орлите " с втора победа в Лига Европа

Гостите получиха невероятния късмет да поведат в резултата още в 26-ата минута, когато Де Врай извърши жестоко нарушаване против противник от Сасуоло и основният арбитър отсъди дузпа. Зад топката застана Беради, който бе прецизен от бялата точка, прокарвайки коженото кълбо в долния ляв ъгъл на вратата, до момента в който стражът на " орлите " се хвърли в противоположната посока.

Лацио упражняваше мощен напън през идващите минути и Имобиле бе покрай изравнително попадение. Чиро засече центриране и отклони мощно с глава към вратата, само че опитът му приключи тъкмо над напречната греда. Пароло също получи брилянтно подаване и пропиля чудесна опция, шутирайки от наказателното поле малко настрана от дясната греда.

Малко преди края на първите 45 минути, Луис Алберто най-сетне изравни силите, откакто означи хубав гол от свободен удар.

Де Врай съумя да се реваншира за грешката, която позволи през първата част, и в 56-ата минута надскочи отбраната на гостите в дребното наказателно поле и с глава изпрати топката в долния десен ъгъл за 2:1. 120 секунди по-късно, още веднъж Алберто направи страховит пробив, преодолявайки Андреа Консигли с невисок удар в средата на вратата.

В 64-ата минута Марко Пароло овладя топката след рикошет и насочи удар от границата на пеналта, който попадна във вътрешната страна на дясната греда, правейки резултата 4:1. 6 минути по-късно, още веднъж той, повиши на 5:1.

В 81-ата Имобиле бе прецизен от бялата точка, с което оформи крайното 6:1.