Тимът на Лацио победи шампиона Наполи с 2:1 като гост

...

ОБЗОР: Лацио удари шампиона за първа победа в Италия

Тимът на Лацио победи първенеца Наполи с 2:1 като посетител в среща от 3-ия кръг на италианската Серия " А ".

Мачът се игра на стадион " Диего Армандо Марадона " в Неапол.

Луис Алберто откри резултата за гостите с попадение в 30-ата минута след асистенция на Фелипе Андерсон.

Полякът Пьотр Жиелински изравни единствено 2 минути по-късно. Японецът Дайчи Камада повиши за 2:1 за Лацио при започване на второто полувреме след нова асистенция на Андерсон.

Между 67-ата и 71-ата минута бяха анулирани 2 гола на " орлите " с ВАР заради засади на Дзакани и Гендузи.

Така Лацио записа първия си триумф за сезона. Тимът към този момент има 3 точки в актива си и излезе на 12-тото място във краткотрайното класиране. Наполи остава с 6 пункта на 4-тата позиция.

В различен мач от кръга, игран по същото време, тимът на Аталанта победи с класическото 3:0 гостуващия Монца след 2 попадения на новото си попълнение Джанлука Скамака.
Източник: novsport.com