Тимът на Каляри победи с 2:1 като гост Аталанта в

...

Каляри изненада Аталанта като гост

Тимът на Каляри победи с 2:1 като посетител Аталанта в мач от 19-ия кръг на Серия " А ". Отборът от сардиния завоюва с голове на Леонардо Паволети още в 6-ата минута и на Симоне Падоин в 23-ата. Алехандро Гомес бе прецизен за домакините от Бергамо във втората минута на добавеното време. В петата минута само че добавеното време втори жълт картон, надлежно червен получи Сена Мианг от Каляри.

В 6-ата минута Паволети с глава изпрати топката във вратата на домакините след центриране от ъглов удар. В 23-ата минута пък неточност на футболист на Аталанта докара до бърза контраофанзива за Каляри, която приключи с гол на получилия топката в наказателното поле на домакините Симоне Падоин. Играчите на Аталанта пробваха всичко, с цел да избегнат провалянето, само че силите им стигнаха единствено за почетен гол на Гомес в 92-ата минута с шут отблизо разстояние.

Каляри е 15-и в подреждането с 20 точки, а Аталанта заема девета позиция с 27.

СТАТИСТИКА НА МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Серия А 19 кръг, събота 30 декември  Аталанта 1:2краен резулат  Каляри