Тимът на Добруджа изненада доскорошния лидер във Втора лига -

...

Добруджа шокира Спартак във Варна

Тимът на Добруджа изненада досегашния водач във Втора лига - Спартак (Варна), и го победи с 2:1 като посетител в мач от 27-ия кръг на конкуренцията.

Гостите поведоха в 39-ата минута, когато Лъчезар Йорданов довкара в мрежата една избита топка от вратарят Християн Славов. В 62-ата минута Андриян Димитров удвои след груба неточност от страна на домакините. В 77-ата “соколите ” понижиха посредством Велислав Боев, който стреля и откакто топката се удари в горната греда, влезе в мрежата. В последните минути натискът на домакините не даде резултат и гостите си потеглиха с триумф от Варна.

След загубата си през днешния ден Спартак пропусна да се изравни с водача Етър. Тимът от морската ни столица остава с 52 точки - на три от търновци. Добруджа от своя страна е с 25 точки и излезе от рисковата зона, заставайки на 14-о място.