Тимът на Добруджа 07 (Добрич) се поздравиха с 11-а победа

...

ВК Марек Юнион-Ивкони - ВК Добружда 2:3 /репортаж/

Тимът на Добруджа 07 (Добрич) се поздравиха с 11-а победа в Суперлигата, откакто надвиха трагично като посетители над Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:2 (25:19, 25:22, 30:32, 21:25, 15:10) в дуел от 15-и кръг, траял повече от два часа и половина.

Добричлии са трети в таблицата с 33 точки (11 триумфа, 4 поражения), дупничани са пети с 28 точки (9 победи, 6 загуби).

Момчетата на Петър Шопов взеха самодейността от началото на дуела, като поведоха без проблем. Във втората част домакините потеглиха добре, само че "зелените " от Североизточна България изравниха. Състезателите на Виктор Карагьозов още веднъж излязоха напред, само че след борба точка за точка добруджанци обърнаха и усилиха задатъка си.

Третият гейм бе най-оспорван. Въпреки, че изначало дупничани бяха преобладаващи, последователно противникът се приближи. Това активизира волейболистите от Югозапада и те съумяха да задържат преимуществото си. След 20-та точка обаче двата отбора се "залепиха " един за различен. Пасивът бе понижен след 8 геймбола и 32:30 за дупнишките играчи.

Четвъртата част стартира под диктовката на Марек, след което домакините понижиха темпото. Те обаче останаха преобладаващи и едвам след 18-а точка се завърза конспирация за малко. Състезателите на Виктор Карагьозов се откъснаха и изравниха резултата.

Мачът влезе в тайбрек - там в по-голямата част от времето Добруджа доминираше и в последна сметка без доста старания се поздрави с успеха. В идващия кръг Добруджа среща Левски в зала "Добротица ", на 15 февруари (събота). Марек играе против Арда (Кърджали) точно на 14 февруари.