Тимът на Байерн Мюнхен разгроми като гост Херта Берлин с

...

Байерн прегази Херта и подгони Лайпциг

Тимът на Байерн Мюнхен разгроми като посетител Херта Берлин с 4:0 и по този метод излезе еднолично на втора позиция в Бундуслигата, на четири точки от водача Република България Лайпцг. И четирите попадения паднаха през втората част. Томас Мюлер даде звук за разгрома в 60-ата, Роберт Левандовски удвои в 73-ата, а Тиаго Алкантара в 76-ата и Иван Перишич в 84-ата минута довършиха домакините.

Първата забавна обстановка пристигна още в 7-ата минута, когато Томас Мюлер не съумя да засече положително подаване в наказателното поле.

В 25-ата минута Роберт Левандовски се пребори с Дедрик Боята и се озова самичък против вратаря на домакините Руне Ярстайн, само че не уцели вратата.

Като цяло Байерн доминираше изцяло през първата част, само че рядко стигаше до чисти положения.

Goalless at the break in Berlin ⚖️#BSCFCB 0-0 pic.twitter.com/rRqrIGpm7V
— FC Bayern English (@FCBayernEN) January 19, 2020
През второто полувреме Байрен продължи да господства.

В 58-ата Иван Перишич не съумя да засече добре с глава, след избита топка от Дедрик Боята.

Две минути по-късно още веднъж Перишич беше центъра на офанзивата на „ баварците “. Той смъкна към Томас Мюлер, който от упор наказа Ярстайн - 0:1.

12 - @FCBayernEN's @esmuellert_ is the first #Bundesliga player to score in all 12 calendar years since 2009 in the Bundesliga. Dozen. pic.twitter.com/h2OtiBrqz4
— OptaFranz (@OptaFranz) January 19, 2020
В 63-ата гол на Левандовски не бе зачетен поради нарушаване на поляка против вратаря при битката за високата топка.

Десет минути по-късно резултатът стана 0:2. Люкас Клюнтер задържа Леон Горетцка в наказателното поле, а основният арбитър отсъди дузпа. Левандовски застана зад топката и осъществя.

След единствено 180 секунди Байерн повиши и на 0:3. Тиаго Алкантара насочи мощен удар под гредата, откакто бе изведен в наказателното поле от Леон Горецка.

В 84-ата минута Иван Перишич също съумя да запише името си измежду голмайсторите. Томас Мюлер центрира в наказателното поле, а хърватинът осъществя с глава.

ХЕРТА БЕРЛИН – БАЙЕРН МЮНХЕН 0:4

0:1 Томас Мюлер 60’

0:2 Роберт Левандовски (д) 73'

0:3 Тиаго Алкантара 76'

0:4 Иван Перишич 84'