ТЕМПЕ, Аризона (AP) — Джоел Ериксон Ек и Мат Болди

...

Ериксон Ек, Болди помагат на Уайлд да победи Койотс с 3-1 за четвърта поредна победа

ТЕМПЕ, Аризона (AP) — Джоел Ериксон Ек и Мат Болди имат по един гол и асистенция, Марк-Андре Фльори спря 25 удара и Минесота Уайлд победи Аризона Койотс с 3-1 в сряда вечерта.

Jonas Brodin също вкара за Уайлд, които завоюваха четири следващи победи и седем от девет. Фльори реализира своята 554-та победа в кариерата си.

Нападателят на Койотс Лоугън Кули прекъсна опита на Фльори за 75-ия си шаут в кариерата, когато понижи изоставането до 2-1 в 5:21 на третия интервал с удар отляво кръг през петте дупки. Аризона загуби седем следващи.

Конър Инграм стартира на вратата и направи 28 спасявания през два интервала, преди да бъде сменен от Карел Веймелка, който направи 12 спасявания в третия.

Болди възвърне преднината от два гола на Минесота с малко под 9 минути оставащи минути, когато вкара шайбата от дясната страна и победи Веймелка, който получи парче от удара на китката на Болди, само че не съумя да го спре да проникне.