Тексас Рейнджърс надделя над Хюстън Астрос с 11:10 в решаващия

...

Тексас и Хюстън си вкараха 21 точки в щатското дерби

Тексас Рейнджърс надви над Хюстън Астрос с 11:10 в решаващия трети мач от домакинската серия в Американската лига на МЛБ. Дербито в Щата на самотната звезда късно нощес беше решено по извънредно трагичен метод, откакто " рейнджърите " поведоха с 9 точки разлика до 4-тия ининг, само че най-после бяха на път да позволен цялостен поврат на своя ст. " Глоуб Лайф Парк " в Арлингтън.

Тексас навъртя 10 точки в границите на три набези. В 1-вия ининг Джоуи Гало прибра двама с троен шлагер и довърши обиколката си при саможертвен флай на Хънтър Пенс за 3:0. В 3-тия Хюстън се разписа със сакрифайс флай на Майкъл Брантли, само че в долната част Гало заслужи RBI с навън по земя, Пенс удари двоен хоумрън, а Логан Форсайт завъртя соло обиколка за 7:1.

В 4-тия пък Елвис Андрюс вкара двама рънери с двоен шлагер, а Гало записа четвърта RBI с първия саможертвен флай в кариерата си във Висшата лига – 10:1. Левият аутфилдер приключи мача с общо 5 RBI, откакто добави и шлагер в инфилда в 6-ия ининг, оказал се предопределен за крайния излаз.

Междувременно " астронавтите " проведоха ударна атака в отварянето на 6-ия, когато означиха пет пъти с помощта на хоумръни на Алекс Брегман и Майкъл Брантли, троен шлагер с 2 RBI на Аледмис Диас и сакрифайс флай на Робинсон Чиринос.

Шампионите от 2017 година продължиха опита си за храбър поврат с още три хоумръна – на Карлос Кореа и Джош Редик в 8-ия и на Джордж Спрингър в 9-ия. В последния ининг гостите вкараха и своята десета точка и общо 21-ва в мача, откакто Хосе Алтуве изчака разходка при цялостни бази с 2 аута.

Сриващият се клоузър на Рейнджърс Хосе Леклерк (Н 1) бе мигновено заменен от Шон Кели (S 1), който секна ентусиазма на съперника със страйкаут против Чиринос. Победата остана в сметката на стартера Шелби Милър (W 1-1), а загубата понесе почналият на хълма за Астрос Колин Макхю (L 3-2).

Тексас Рейнджърс - Хюстън Астрос 11:10