Тежката серия на Аугсбург от поредни мачове в Бундеслигата без

...

Дърпането на уши в Аугсбург даде резултат

Тежката серия на Аугсбург от следващи мачове в Бундеслигата без победа завърши този следобяд, откакто отборът съкруши Майнц 05 с 3:0. Баварците нямаха победа от 10 кръга насам, в които завоюваха единствено 3 точки. Сегашният триумф ги отдалечи на 4 точки пред 16-ия Щутгарт, който по-късно през днешния ден излиза против Фрайбург. “05” пък са на 11-а позиция.

Аугсбург прегази съпротивата на гостите с три гола на Алфред Финбогасон. Първите два от тях паднаха от дузпи, откакто футболисти на Майнц спираха топката с ръце. Първият углавен удар пристигна още в 8-ата минута, а в 34-ата исландецът удвои от втория си шут от бялата точка. Финбогасон оформи хеттрика си в 54-ата минута след контраофанзива, при която беше изведен самичък против вратаря Флориан Мюлер.

Got a penalty that needs scoring?

Just call Alfred Finnbogason.

Finnbo is 8/8 in the #Bundesliga.#FCAM05 pic.twitter.com/xsqSmtYBS5
— DW Sports (@dw_sports) February 3, 2019
Тази победа за домакините идва незабавно след смелото решение от тима да бъдат извадени двама от твърдите титуляри - Каиуби и Мартин Хинтерегер. Те бяха осъдени поради нарушение на дисциплинарния устав, като им беше обявено, че са свободни да си търсят нови клубове. Австриецът към този момент мина в Айнтрахт (Франкфурт), а Каиуби не осъществя трансфер през януари.
4th #Bundesliga hat-trick
10th goal of the season

Not a bad 30th birthday present #FCAM05 3-0 pic.twitter.com/P1AVjwk95J
— FC Augsburg English (@FCA_World) February 3, 2019 СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 20 кръг, неделя 3 февруари  Аугсбург 3:0краен резулат  Майнц 05