Тежка загуба за Лудогорец в плейофите на Шампионската лига! Орлите

...

"Малмьо" нанесе тежък удар на "Лудогорец" преди реванша

Тежка загуба за " Лудогорец " в плейофите на Шампионската лига! " Орлите " отстъпиха с 0:2 като посетители на шведския " Малмьо " в първия конфликт сред двата отбора и се отдалечиха от трето присъединяване в груповата фаза на най-авторитетния клубен шампионат.

На ст. " Еледа " домакините, водени от легендата Йон Дал Томасон, стигнаха до триумфа с попадения на Велко Бирманчевич в 26' и Йо Инге Бергет в 61'.

Шведите поеха самодейността още от началните минути и стигнаха до първата си голова опция в 16', когато топката се отби в десния непряк дирек след удар на капитана Андерс Кристиансен.

Десет минути по-късно " Малмьо " откри резултата посредством Велко Бирманчевич, който се разписа от заучена обстановка.

Въпреки че направиха насилствена промяна поради травмата на опитния бранител Никлас Мойсандер, скандинавците продължиха да преобладават. " Лудогорец " стигна до първия си прецизен удар чак в 41' - Бърнард Текпетей стреля, стражът Йохан Далин обаче съумя да избие топката.

" Лудогорец " бе покрай изравнителен гол в 51', когато Каули извърши чудесно директен свободен удар, само че Далин отрази ослепително с една ръка.

След към час игра " Малмьо " повиши на 2:0 с попадение на Йо Инге Бергет.

Реваншът в Разград е плануван за вторник (24 август).

" Малмьо ": 27. Далин, 6. Левицки, 31. Брорсон, 24. Нилсен, 4. Мойсандер, 19. Бирманчевич, 7. Ракип, 10. Кристиансен, 5. Рийкс, 9. Чолак, 32. Бергет

" Лудогорец ": 71. Кахлина, 22. Икоко, 30. Пластун, 24. Вердон, 3. Недялков, 25. Баджи, 7. Сантана, 8. Гонсалвеш, 95. Каули, 37. Текпетей, 19. Сотириу
Източник: btvnovinite.bg