Тежка катастрофа е станала на пътя Шумен-Карнобат, край Смядово, съобщиха

...
Тежка катастрофа е станала на пътя Шумен-Карнобат, край Смядово, съобщиха
Коментари Харесай

Тежка катастрофа на пътя Шумен-Карнобат спря движението района

Тежка злополука е станала на пътя Шумен-Карнобат, край Смядово, оповестиха от пресцентъра на ОДМВР. Заради пътния случай се затваря краткотрайно за придвижване пътят Шумен – Карнобат, в сектора сред разклоните за селата Ивански и Кълново, за всички моторни транспортни средства.

Обходният маршрут е през селата Ивански и Кълново, съобщи Българска телеграфна агенция. 

В 14:17 часа в оперативната дежурна част на ОДМВР в Шумен е получен сигнал, че на пътя Шумен-Карнобат, край Смядово, е зародил тежък пътен случай. На място са изпратени екипи на полицията от Велики Преслав, както и на пожарната и на Центъра за незабавна помощ в Шумен. 

По първични данни са се блъснали две пътни транспортни средства. Екипите, работещи на мястото на злополуката, изваждат пасажерите и водачите от колите. 

От полицията в Шумен приканват водачите да се движат в сектора с нараснало внимание и да съблюдават прецизно напътствията на полицейските чиновници, които контролират придвижването.

Пътят след разклона за Смядово продължава към Ришкия проход, откъдето може да се пътува към Карнобат, Айтос и Бургас.

Според първичната информация лек автомобил „ Ауди “ с бургаска регистрация, ръководен от 36-годишен мъж от село Салманово, движещ се в посока Карнобат, се е блъснал в автомобил GWM TANK с непозната регистрация, ръководен от чужденец, движещ се към Шумен. Автомобилът с непозната регистрация е навлязъл в лентата за насрещно придвижване. 

В шуменската болница са откарани 36-годишният мъж и две девойки на 14 и 15 години, както и непознат жител, пътували в лекия автомобил „ Ауди “. 

Водачът на колата с непозната регистрация е пробван с механически средства за алкохол и опиати, пробите му са негативни.

В момента на мястото на случая се прави оглед. Все още краткотрайно е затворен за придвижване пътят Шумен – Карнобат. Водачите би трябвало да съблюдават прецизно напътствията на полицейските чиновници в сектора, да карат със съобразена скорост и нараснало внимание през селата Ивански и Кълново, допълниха  от пресцентъра на полицията в Шумен. 

Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР