Технологията за използване на течна оптика не е нова, като

...
Технологията за използване на течна оптика не е нова, като
Коментари Харесай

Смартфонът Huawei Mate 30 Pro може да има обектив от течност

Технологията за потребление на течна оптика не е нова, като първите прототипи бяха показани преди петнадесет години.
Китайската компания Huawei наподобява приготвя огромна иновация в оптиката на смарт телефоните. Тя получи патент за течна леща и е изцяло допустимо новият смарт телефон Mate 30 Pro да употребява новия вид оптика.

Преди време точно Huawei разпространява потреблението на три камери, оптичен зум, нощния режим и потреблението на изкуствен интелект. Нейните флагмани са на първите места в рейтингите за качество на камерите в мобилните телефони.

Според портала MyDrivers, тази година можем да чакаме появяването на още една евентуално революционна технология. Това е течната оптика за смарт телефоните .



Основната концепция е следната: обективът употребява оптична леща, запълнена с две течности. Те не могат да се смесват и имат разнообразни коефициенти на изкривяване на светлината. Обикновено тези течности са особено масло и вода. С помощта на електрически импулси, течността образува обект с нужната форма. Това решение обезпечава доста висока скорост на фокусиране, огромен диапазон на фокусните дистанции и спрямо обичайните обективи, преносимите детайли са по-малко.

Huawei патентова своята технология през месец ноември предходната година и в този момент работи върху неговото потребление в новите си смарт телефони.

Някои специалисти са на мнение, че Huawei няма да успее да приготви новата оптика до излизането на Pro P30 и е по-вероятно да я забележим в Mate 30 Pro.
Източник: kaldata.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР