Иран празнува древния пожарен фестивал преди персийската Нова година като напрежение с американския стан
Техеран, Иран (AP) - Работих за Асошиейтед прес като фотограф от 1999 година, само че доста от това, което аз обгръщам или държавното управление на Иран, или връзките му със Запада, само че аз също се пробвам да фотографирам по улиците на Тенеран, с цел да покажем международния какъв живот наподобява като тук в домовете.
Пожарният фестивал предлага чудесна опция за това.
Известен като „ Chaharshanbe Souri “ във Фарси, фестивалът идва в часовете тъкмо преди сряда преди Норуз, която е персийската Нова година.
За да отпразнуват, хората светят огньове, потеглят с фойерверки и изпращат фенери на предпочитание, плаващи в нощното небе. Други скачат над и към пожари, скандирайки „ Моето жълто е ваше, твоето алено е мое “, извиквайки подмяната на заболявания с топлота и сила.
Фестивалът на пожара също има иранска версия на трик или лекуване, като хората отиват от врата до врата и получават празнична композиция от ядки и пружини, както и кофи с вода.
Това не е безусловно елементарно задани...
Прочетете целия текст »




