Те са били на възраст под два месеца, в предимунизационен

...
Те са били на възраст под два месеца, в предимунизационен
Коментари Харесай

Първи жертви на коклюш у нас, починали са две бебета

Те са били на възраст под два месеца, в предимунизационен интервал, без сложена ваксина. В резултат на вируса са развили тежка пневмония.

 

Едното бебе е било откарано до Националната кардиологична болница, а другото - до Педиатричната болница в София, където са умряли.

Официалните данни на Националния център по заразни и паразитни заболявания сочат, че през предходната седмица у нас са открити 54 новозаразени с вируса на коклюш.

 

От началото на годината са регистрирани над 200 случая, което е 50 пъти повече по отношение на същия интервал на предходната година.

 

Заболяването е извънредно рисково за кърмачета, които не са имунизирани. Сред най-честите признаци са повишение на температурата и пристъпи на остра и продължителна кашлица, които не могат да бъдат облекчени.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР