Справедливост: 17-те педиатри, напуснали СБАЛ „Проф. Иван Митев“,...
Те обаче не се отхвърлиха от правилото си „ За децата – най-хубавото “ и не се поддадоха на натиска да се примирят с някои неприятни практики на управлението в СБАЛ „ Проф. Иван Митев “. Не се уплашиха от обвиняванията, които насочи обществено от телевизионни студиа към тях шефът доктор Благомир Здравков. Междувременно стана ясно, че същият още през март е избран за шеф на Детската болница „ Света Анастасия “ в Бургас. Според медии, той към момента не е заел поста и продължава да командва в СБАЛ „ Проф. Иван Митев “. Говори се също, че доктор Здравков не е в Бургас, тъй като там не може да се събере нужният брой педиатри – лекари и медицински сестри.
Недостигът на такива фрагменти е сериозен освен там, само че изобщо в страната. В София – също. Освен скандалните неразбории, рекламни първи копки и подправени обещания за строителството на Национална детска болница, голям проблем е неналичието на професионални педиатрични фрагменти. Въпреки това здравното министерство и някои самозабравили се болнични шефове се отнесоха надменно към 17 потвърдени специалисти в детските белодробни болести месеци наред.
В последна сметка от на следващия ден, 1 юни, екипът, част от който е известният експерт проф. Светлана Велизарова, стартира работа в столичната болница „ Вита “. Това в действителност е добра вест. Децата и техните близки имат потребност от тези хора.
Фрог нюз
Недостигът на такива фрагменти е сериозен освен там, само че изобщо в страната. В София – също. Освен скандалните неразбории, рекламни първи копки и подправени обещания за строителството на Национална детска болница, голям проблем е неналичието на професионални педиатрични фрагменти. Въпреки това здравното министерство и някои самозабравили се болнични шефове се отнесоха надменно към 17 потвърдени специалисти в детските белодробни болести месеци наред.
В последна сметка от на следващия ден, 1 юни, екипът, част от който е известният експерт проф. Светлана Велизарова, стартира работа в столичната болница „ Вита “. Това в действителност е добра вест. Децата и техните близки имат потребност от тези хора.
Фрог нюз
Източник: frognews.bg
КОМЕНТАРИ




