Прогнозите са добри за предстоящия летен туристически сезон, ръст отново

...
</TD
>Прогнозите са добри за предстоящия летен туристически сезон, ръст отново
Коментари Харесай

Експерт с добри новини за предстоящия летен сезон

Прогнозите са положителни за идния летен туристически сезон, растеж още веднъж ще има. Това сподели в изявление за bTV Румен Драганов от Института за разбори и оценка на туризма.

По думите му след доста мощната 2024 година към този момент сме в интервал на резистентност и растежът ще е 2% до 3%, посочи специалистът.

След туристическото ревю в Берлин (Internationale Tourismus-Börse (ITB) има 25% растеж на предварителните записвания от Германия, означи Драганов.

За предходната година – 2024 година, имаме 13,2 млн. непознати туристи и 25 млн. пътувания в страната от българи. 9 млн. са пътуванията на българи отвън страната, разгласи представителят на Института за разбори и оценка на туризма.

Най-много българи са посетили прилежащите страни – Турция, Гърция, Румъния и Сърбия.

Според специалисти присъединението ни към Шенген ще докара до напредък в туризма.

Прогнозата е английския пазар още веднъж да е главен мотор, само че да има растеж и от Германия.

Холандия и Дания също имат капацитет за растеж със доста нарастване на туристите през предишното лято. Румъния, Полша и Гърция са останалите пазари, на които страната ни разчита.
Източник: burgas24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР