От 5 до 7 май Русе беше домакин на Държавното

...
</TD
>От 5 до 7 май Русе беше домакин на Държавното

В Русе се проведе ежегодното състезание по Всестранна езда

От 5 до 7 май Русе беше хазаин на Държавното състезание по Всестранна езда за класове 1* и група Б и Съпътстващи шампионати за останалите класове. За 20-и следващ път шампионата се провежда от Ездови клуб " Кентавър - Русе “, за което ръководителят Илиян Искъров получи благодарност и плакет персонално от зам.-председателя на Българската федерация по конен спорт доктор Крум Рашков.

Официален посетител на шампионата бе специалистът от отдел " Образование, спорт и юношески действия “ в Община Русе Лачезар Иванов.

В юбилейния шампионат взеха присъединяване 34 спортни тандема от всички български клубове, практикуващи дисциплината - " Калоян 92 “ – Арбанаси, " Шумен ККС “ – Шумен, " Варна СККС “ – Варна, " Олимпик “ –София, " Тракенен “ – Костинброд и домакините от " Кентавър – Русе “.

Турнирът бе извънредно сполучлив за русенските състезатели. Марина Илиева, с пони Сара, записа своето първо присъединяване в Държавно състезание в клас Група Б, а нейната сестра Божидара Илиева, с кон Джеронимо, се класира на второ място в категория Деца до 14 години. Илиян Искъров с дебютното присъединяване на коня Айхауазка се класира на второ място в категория 5-годишни коне.

Дебютант на шампионата бе Илина Друмешка от " Калоян 92 “.

Всички ранглисти можете да видите в уеб страницата на Българската федерация по конен спорт.
Източник: ruse24.bg