Тази вечер в Клуба на дейците на културата беше открита

...
Тази вечер в Клуба на дейците на културата беше открита
Коментари Харесай

Творци, отдадоха заслуженото на изкуството на Петър Стайков

Тази вечер в Клуба на дейците на културата беше открита ретроспективна галерия живопис на известния наш художник Петър Стайков във връзка на 90-годишнината от рождението му.

Организатори на проявата са Художествената изложба в Смолян и КДК. Директорът на галерията Иван Пеев откри експозицията и акцентира, че Петър Стайков е оставил значимо завещание в изобразителното изкуство.
Председателят на КДК Светозар Казанджиев сподели, че сбирката, формирана от 25 емблематични произведения на Петър Стайков, съхранявани във фонда на галерията, демонстрира развиването на креативния път на художника през неговия недълъг живот – 57 години.
Той е роден в Пловдив и е наследник на именития родопски и народен художник Анастас Стайков. След довеждане докрай на НХА „ Иван Павлович “, Петър идва в Смолян и остава до края на дните си тук. Той е създател на Градската художествена изложба, дълготраен ръководител на Групата на художниците и на Клуба на дейците на културата, работи като сценограф в Родопския трагичен спектакъл. Има десетки независими изложения, взе участие в редица национални и интернационалните сбирки, „ мотор “ е на ОХИ „ Родопа “. Негови платна красят доста общински и частни галерии, домовете на негови фенове, близки и другари. Петър Стайков е почетен жител на Смолян, напомни още при откриването Казанджиев.
Поздравителни адреси във връзка откриването на изложбата имаше от кмета Николай Мелемов и ръководителят на Общинския съвет Ангел Безергянов. На събитието участва и гл.секретар на Областната администрация Георги Кисьов. 
Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР