Петков за концесията за "Росенец": Това е ключов актив на държавата и врата към европейското пространство
Тази самодейност безусловно си заслужава, тъй като това е основен актив на страната. Това е вратата към европейското пространство. Това беше една доста добра стъпка, само че доста закъсняла. Това съобщи съпредседател на „ Продължаваме промяната “ Кирил Петков за признатото на първо четене преустановяване на концесията на „ Лукойл “ на пристанище „ Росенец “.
„ Радвам се, че през днешния ден имахме болшинството да бъде прекъсната. Даже се веселя и че удължихме периода сред прекратяването и влизането във притежание от една на две седмици, с цел да има Министерството на превоза опция да оперира “, добави той.
Вносители на предлагането са ГЕРБ-СДС, ПП-ДБ и Движение за права и свободиПетков съобщи, че не са желали прекратяването по никакъв метод да не се отрази на българските жители.
Срамувате ли са да признаете, че има коалиция сред ПП-ДБ, ГЕРБ-СДС и Движение за права и свободи?
„ Нямаше да има спорове и напрежение, в случай че бяхме дружно. Не сме дружно. Имаме някои общи цели и те се виждат – във външната политика, във вътрешната политика, бюджетът, еврозона и Шенген. Заради тези общи цели би трябвало да се измисли метод, по който да се работи тъй че това държавно управление да ги реализира и Народното събрание да одобри законите “, отговори Кирил Петков на въпроса.
Писмено съглашение сред ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС
„ Каква е разликата сред документа, който ще бъде подписан (б.р. с ГЕРБ-СДС) и съдружно съглашение – опитваме се да структурираме механизъм, който да ни даде опция да координираме дружно, тъй че да се реализиран резултати “, съобщи съпредседателят на Политическа партия.
Това ще се случи идната седмицаПо думите му в този механизъм ще бъде записано какви претенденти всяка от обединенията ще може да предложи.
„ Това е доста друго от някакъв квотен принцип – този е за теб, този е за мен. Нямаме съглашателство и разпределяне на позиции, а конкурентен принцип “, добави той.
Инхаус контракти
„ Регионалният министър направи следното – за договорите, които можеше да приключи, ги приключи. Тези, които не можеше да приключи към този момент, по всевъзможни действителни аргументи, направи тъй че отговорността на строителите да освен доставка на материали, тъй като това беше огромният проблем. А те да си носят цялата строителна тежест за това, което извършват и в случай че качеството не е положително, да има някой, който да бъде гонен “, изясни Кирил Петков.
По думите му това преди изобщо не е съществувало като вид.
По думите му мнението на настоящия районен министър Андрей Цеков е било да не се приключват договоритеПрипомняме, че през вчерашния ден някогашният районен министър Гроздан Караджов съобщи в студиото на „ Лице в лице “, че не е било негово решението да не се приключват инхаус договорите. Според Грозданов това е а среща, на която са участвали Караджов и негов заместител, финансовият министър Асен Василев и актуалният районен министър Андрей Цеков като негов заместител, министър председателят Кирил Петков и двама негови съветници, Лена Бориславова и министърът на вътрешните работи Бойко Рашков.
„ Никакви корупционни схеми няма да бъдат позволени от него за строителството на пътищата, на ремонта на пътищата. Всичко ще бъде оптимално транспарантно “, сподели Петков.




