Тайфунът Шаншан“ донесе проливни дъждове в голяма част от територията

...
Тайфунът Шаншан“ донесе проливни дъждове в голяма част от територията
Коментари Харесай

Ужасяващият тайфун Шаншан донесе проливни дъждове в Япония

Т айфунът „ Шаншан “ донесе проливни дъждове в огромна част от територията на Япония, предизвиквайки предизвестия за наводнения и свлачища на стотици километри от окото на бурята, съобщи организация Ройтерс. Пътуванията в Япония също са наранени от естественото злополучие, както и производството в огромни заводи.

На югозападния остров Кюшу стана свлачище, хората се прибраха по домовете си, улиците утихнаха, а магазините затвориха. Според локалните управляващи Кюшу може да се сблъска с една от най-силните стихии, откогато се води статистика.

Най-малко трима души починаха, а 78 бяха ранени при произшествия, свързани с тайфуна, през последните дни, заяви японската организация за справяне с бедствия.

Typhoon Shanshan churns up Japan, up to six dead
— Jacaranda News (@JacaNews)
Властите оповестиха, че „ Шаншан “ е покрай крайбрежния град Кунисаки в префектура О̀ита и се придвижва на североизток с ветрове със скорост 180 км/ч.

Typhoon still slowly moving over SW Japan
— Jimmy McCambridge (@JimmyMack0320)
Около 125 000 семейства в седем префектури на острова са без ток, заяви локалната електрическа компания.

Typhoon Shanshan made landfall in southwestern Japan, resulting in at least three fatalities, one missing person, two severe injuries, and five minor injuries.
— Erudite Risk (@EruditeRisk)
Предупреждения за подготвеност за евакуация са издадени за над четири милиона души в страната, основно за региона на Кюшу, само че и за столицата Токио и близкия град Йокохама. Властите в Йокохама оповестиха, че има риск от свлачища поради проливните дъждове.

След като премине през остров Кюшу, тайфунът се чака да се насочи през уикенда към централните и източните региони на Япония, където се намира и столицата Токио.

„ Тойота “ спря работа във всичките си заводи поради бурята, а „ Нисан “, „ Хонда “ и „ Сони “ преустановиха краткотрайно активност в някои от тях. 

Въздушни превозвачи, измежду които „ Джапан еърлайнс “, оповестиха анулирането на полети по стотици вътрешни и интернационалните дестинации. Много фериботи и влакове, в това число влакът стрела сред Токио и Нагоя, са анулирани през днешния ден сутринта.

3 dead, 80 injured as Typhoon Shanshan hits Japan; over 1,000 flights cancelled
— Gulf Today (@gulftoday)

Не пропускайте най-важните вести - последвайте ни в 
Източник: vesti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР