Тайбе Юсеин отпадна на полуфиналите на олимпийския турнир по борба

...

Тайбе Юсеин загуби на полуфиналите в борбата, ще се бори за бронз

Тайбе Юсеин отпадна на полуфиналите на олимпийския шампионат по битка в Токио в категория до 62 кг.

Двукратната европейска шампионка и сложена под номер 2 в схемата Юсеин загуби с 2:3 точки от третата в схемата представителка на домакините и азиатска шампионка от предходната година Юкако Тавай.

Двубоят беше повтаряне на мача за купата на Световното състезание в Будапеща през 2018 година, когато Юсеин победи с 6:2 точки, само че този път японката взе реванш и завоюва.

Българката поведе с 2:0, само че малко преди края на първата част позволи съперничката да изравни. Минута преди края японката получи още една точка за бездейност и задържа преимуществото си до края. Така Юсеин ще се бори за бронза на следващия ден против победителката от битката сред Любов Овчарова (Руски олимпийски комитет) и Хена Йохансон (Швеция).

По-рано във вторник Тайбе Юсеин започва с победа против бразилката Лаиш Нунеш с 4:1 точки. На четвъртфиналите българката надделя с механически туш единствено за 51 секунди с 10:0 точки азиатската вицешампионка Болортуя Хурелхуу (Монголия).
Източник: mediapool.bg