ТАМПА, Флорида (AP) — Никита Кучеров направи три асистенции, за

...

Никита Кучеров достигна 500 асистенции, докато Lightning успя да победи Wild със 7-3

ТАМПА, Флорида (AP) — Никита Кучеров направи три асистенции, с цел да доближи 500 за кариерата си, Антъни Сирели означи два гола и Tampa Bay Lightning победи Минесота Уайлд 7-3 в четвъртък вечер.

Кучеров, който е водач в лигата със 75 точки, изигра четвъртия си мач този сезон с три или повече асистенции. Той доближи крайъгълния камък в своя 688-и мач, третият минимум измежду дейните играчи след Конър Макдейвид (527) и Сидни Кросби (554).

Уолтери Мерела, Брайдън Пойнт, Стивън Стамкос и Майкъл Ейсимонт също означиха за Светкавицата, а Андрей Василевски приключи с 30 спасявания.

Джейк Мидълтън означи гол и две асистенции за Уайлд, вторият му мач за три точки за сезона. Джоел Ериксон Ек и Марко Роси означиха другите голове за Минесота, която падна до 2-8-1 в последните си 11 мача. Филип Густавсон спря 31 изстрела.

Важната асистенция на Кучеров пристигна при мощния гол на Стамкос при започване на третата част. Това беше 205-ият гол в кариерата за Stamkos, изравн...