Тамара Зиданшек записа историческа победа на „Ролан Гарос“, след като

...

Словенка се класира изненадващо за полуфиналите на Ролан Гарос

Тамара Зиданшек записа историческа победа на „ Ролан Гарос “, откакто победи испанката Паула Бадоса със 7:5, 4:6, 8:6 на четвъртфиналите. Така 23-годишната Зиданшек стана първият словенски тенисист, достигнал до полуфинал на шампионат от Големия шлем. В спор за място на финала тя ще играе против победителката от мача сред Елена Рибакина и Анастасия Павлюченкова.

Бадоса стартира мача по-силно и завоюва първите три гейма. След това Зиданшек усъвършенства представянето си и международната №85 съумя да вземе първия сет.

Вторият сет беше извънредно равносилен, само че Бадоса взе психическо преимущество и с един пробив повече в своя изгода съумя да изравни резултата.

Сривът при Зиданшек продължи и при започване на решителния сет. Испанката направи пробив в първия гейм, който по-късно затвърди. Словенката върна брейка в четвъртия гейм и по-късно всяка печелеше подаването си.

Крайният излаз в мача беше решен едвам в 12-ия гейм на третата част, когато Зиданшек стигна до два мачбола и сполучливо се възползва от втория, с цел да стигне до историческата победа.
Източник: fakti.bg