Талон Грийкспоор спечели турнира по тенис в Пуне (Индия) с

...

Нидерландец спечели титлата в Пуне

Талон Грийкспоор завоюва шампионата по тенис в Пуне (Индия) с награден фонд 713495 $. На финала нидерландецът реализира поврат с 4:6, 7:5, 6:3 против Бенжамен Бонзи.

Французинът реализира съдбоносен пробив в десетия гейм на първата част, с цел да поведе в резултата. Сценарият във втория сет беше сходен и Грийкспоор завоюва подаването на своя съперник за 6:5, след което сервира сполучливо за равнене на резултата.

В решителната част Бонзи на два пъти позволи пробиви, а нидерландецът завърши мача след 138 минути още при първата си опция.

26-годишният Талон Грийкспоор, който заема 95-то място в международната класация, завоюва първа купа от шампионатите на АТP в своята кариера.

Бенжамен Бонзи за първи път доближи до край в шампионат от Тура на Асоциацията на професионалните тенисисти.

Снимки: Gettyimages