Талантите на Лудогорец от възрастовата форация U15 спечелиха VIVACOM CUP

...

Талантите на Лудогорец спечелиха VIVACOM CUP след класика над Цървена звезда

Талантите на Лудогорец от възрастовата форация U15 завоюваха VIVACOM CUP след пердах с класическото 3:0 над очакванията на сръбския гранд Цървена звезда.

Момчетата на Росен Маринов заслужиха триумфа си след три победи от три мача на мощната интернационална юношеска конкуренция. В предходните си две срещи те завоюваха с 1:0 против северномакедонския  Македония Гьорче Петров и разрушиха с 4:1 румънския Университатя Крайова. В първите два дни на шампионата „звездашите“ също взеха две победи и по тази причина конфликтът с „орлите“ бе самобитен край.

Срещу Цървена звезда разградчани си осигуриха сериозна преднина още преди почивката. Максим Минков бе прецизен в 14-та и 25-та минута. Асистенциите бяха надлежно на Илиян Гатински и Димитър Мрънков. След почивката Димитър Мрънков оформи класиката в 52-та минута, а последния пас даде Алекс Сергеев.

След като подвигнаха купата на спечелилите на церемонията по награждаването, възпитаниците на Росен Маринов получиха и три самостоятелни награди. Пламен Пенев бе отличен като най-хубав вратар, Калоян Божков бе определен за най-хубав полузащитник, а Максим Минков победи като стрелец номер 1 на шампионата.

Поздравявам момчетата за показания темперамент и нрав на победител и в трите дуела. Благодаря им, че дадоха най-хубавото от себе си за тима и за клуба, чието име ни задължава да постоянно да се представяме на най-високо равнище. Победата с 3:0 над отбор като Цървена звезда към този момент покзва, че имаме и класа. Щастливи сме и чакаме с неспокойствие мачовете в Елитната юношеска група до 15 години, разяснява след триумфа старши трньорът Росен Маринов.
Източник: novinata.bg