Тъжната истина е, че хората, които са починали, не могат

...
Тъжната истина е, че хората, които са починали, не могат
Коментари Харесай

Д-р Стоян Монев: Хапчетата не могат да спечелят битката с пандемията

Тъжната истина е, че хората, които са умряли, не могат да излязат по радиото или по малкия екран и да кажат – хора, ваксинирайте се. Излизат единствено оживелите или хората, които не са се заразили към момента. Те са доста малко – хората, които не са се заразили или няма да се заразят. Това сподели за БНР доктор Стоян Монев, доктор в интензивно поделение на болница в Германия.

„ До края на годината всички хора ще се заразят, над 90%. Това значи, че хората би трябвало да си изберат – желаят да се срещат с вируса, както е било в Средновековието, без никаква отбрана и без никаква имунна система, или с ваксина, т.е. да имат над 95% късмет въобще да не боледуват или да боледуват доста леко. Много е евентуално към половината от популацията до лятото да боледува. В страните с високо ваксинално покритие хора се заразяват още веднъж, има и такива, които се заразяват за трети път. Въпросът е кой ще е починал и кой ще е оживял, до момента в който вирусът стане ендемичен “, добави още доктор Стоян Монев.

„ Сериозен брой заболели и инфектирани в Германия има – през днешния ден те са към 140 000, само че това са хора, които са единствено позитивни, не боледуват тежко и не умират. Хапчетата не могат да завоюват борбата с пандемията. Цената за лекуването на един пациент е доста по-висока от цената на която и да е от петте позволени ваксини. За да се понижи доста смъртността, новите медикаменти би трябвало да се ползват от първия до петия ден, те работят добре при започване на инфекцията, още с първите признаци – да вземем за пример раздразнение в гърлото при Омикрон. Хората би трябвало да знаят, че в случай че нямат опция да го одобряват от първи до пети ден това лекарство, то за тях не е никакво избавление “, сподели доктор Стоян Монев.

По проблема с доцент Мангъров и Българския лекарски съюз Монев съобщи, че това е „ извънредно закъсняла мярка “: „ Той дава лесното решение – той споделя „ естествен имунитет “. Природен имунитет значи да се откажем от придобивките на актуалната медицина и да оставим природата да направи това, което тя е планувала за нас. Природата желае по-рано да си прибере всеки един пациент. Нашата работа като лекари е да се борим против природата. “
Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР