Таекуондо клуб Нерон сложи старт на състезателния сезон с първо

...

Таекуондо клуб Нерон сложи старт на състезателния сезон с първо състезание в Ниш

Таекуондо клуб Нерон постави старт на спортния сезон с първо съревнование в гр. Ниш, Сърбия.

Изминалата събота (10.02.2023 г) се организира Feniks Nis Open 2024. Въпреки, че това беше единствено второ издание на шампионата, той притегли участници от над 10 страни, като брой към 500.

Отборът на Таекуондо клуб Нерон отпътува за Ниш с 27 състезатели във възрастови групи деца I и II гр, Кадети и Младежи.

" Конкуренцията беше на равнище и срещнахме нелеки съперници, само че това не изплаши смелите Неронци и крайният резултат след спортния ден е:

11 златни медала

3 сребърни медала

4 бронзови медала

Това подреди тима на челните позиции в крайното класиране - 1-во място при деца клас А и 3-то място при Кадети клас А. В общото класиране за всички възрастови групи сме 4 ти измежду 48 тима.

На шампионата нямаше планувани награди за състезателите клас Б, затова не беше извадено класиране. " Трябва да отбележим, че състезатели ба Таекуондо Клуб Нерон заемат и челните места в класиранията за най-хубав играч на шампионата ", обявиха от клуба.