Свободното падане на Селта в Ла Лига продължава със седма

...

Пропадането на Селта продължава с пълна сила

Свободното рухване на Селта в Ла Лига продължава със седма загуба от последните осем кръга. Този път отборът беше победен на собствен терен с 4:1 от Леванте. По този метод тимът от Галисия към този момент рискува да се окаже в зоната на изпадащите, в случай че Райо Валекано завоюва своя мач.

Капитанът Хосе Моралес вкара два гола-близнаци за гостите, а Хорхе Андухар-Коке и Борха Майорал прибавиха по един. Брайс Мендес осъществя единственото попадение за домакините от дузпа. За крушението на домакините спомогна и изгонването на Риад Будебуз при започване на второто полувреме.

Още от началото се видя, че футболистите на Селта не са равнище и в 20-ата Моралес се промъкна сред централните бранители за 1:0. Последваха два 100-процентови пропуща на “жабчетата”, след което подобен направи и Уго Майо от Селта. В 35-ата минута обаче въпросният Майо не реагира добре при центриране от корнер и Коке го надскочи за 2:0 за Леванте.

Всичко завърши в 49-ата минута, когато Будебуз извърши изцяло ненужно и в това време доста жестоко нарушаване и видя аления цвят на картона.

В 62-ата Моралес повиши на 3:0 за своя отбор, като това попадение беше копие на първото му.

4 - Levante’s Jose Luis Morales has scored in four of his last five appearances against Celta Vigo in LaLiga (four goals), including on his last three trips to Balaidos. Motivated. pic.twitter.com/yduIpKGYln
— OptaJose (@OptaJose) February 16, 2019
Едва две минути преди края на постоянното време домакините завоюваха противоречива ненапълно дузпа, която Мендес осъществя.

Това обаче не беше всичко, тъй като Борха Майорал заби още един гол в мрежата на домакините за крайното 1:4.

.@jose1987morales leads @LevanteUD to first away win since October in #LaLigaSantander! #CeltaLevante 1-4 pic.twitter.com/DLa0MQYlxh
— LaLiga (@LaLigaEN) February 16, 2019
С този триумф Леванте се изкачи на 11-а позиция и набра самочувствие преди семейството си на Реал Мадрид след седмица. МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 24 кръг, събота 16 февруари  Селта 1:4краен резулат  Леванте