Гюров за Априлското въстание: Свободата вече не е въпрос на можем ли“, а какво избрахме
Свободата към този момент не е въпрос на " можем ли “, а " какво избрахме ", написа служебният министър председател Андрей Гюров във връзка 150-ата годишнина от Априлското въстание.
Той добави, че преди 150 години младите комити са въставали, с цел да имат всички българи право на избор. Днес ние го имаме. И го упражнихме, написа служебният министър председател.
По неговите думи свободата не е еднократно събуждане. „ Тя е нужда да останем будни, да мислим, да бдим и да не мълчим, в случай че се наложи да пазиме свободата си. “
„ Поклон пред героите от Априлското въстание “, написа министър председателят.
Към обявата на Гюров е прикачен и видеоклип, в който служебният министър председател рецитира писмо на Христо Ботев до Ив. Грудов, Ив. Кавалджиев и Г. Странски.




