Свободата вече не е въпрос на можем ли“, а какво

...
Свободата вече не е въпрос на можем ли“, а какво
Коментари Харесай

Премиерът: Свободата вече не е „можем ли“, а „какво избрахме“

Свободата към този момент не е въпрос на " можем ли “, а " какво избрахме ", написа служебният министър председател Андрей Гюров във връзка 150-ата годишнина от Априлското въстание.

Той добави, че преди 150 години младите комити са въставали, с цел да имат всички българи право на избор. Днес ние го имаме. И го упражнихме, написа служебният министър председател.

По неговите думи свободата не е еднократно събуждане. „ Тя е нужда да останем будни, да мислим, да бдим и да не мълчим, в случай че се наложи да пазиме свободата си “.

„ Поклон пред героите от Априлското въстание “, написа министър председателят.

Към обявата на Гюров е прикачен и видеоклип, в който служебният министър председател рецитира писмо на Христо Ботев до Ив. Грудов, Ив. Кавалджиев и Г. Странски.

Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР