Свиленград победи шампиона Бяла с 25:24 (14:13) в дербито от

...

Свиленград победи шампионка Бяла в дербито от третия кръг на първенството на България по хандбал за жени

Свиленград победи първенеца Бяла с 25:24 (14:13) в дербито от третия кръг на женското хандбално състезание на България. В повтаряне на финала за купата от предишния сезон девойките на Тефик Парафитов реализираха трагичен триумф след надвит гол на Жаклин Петкова малко повече от минута преди края.

Двубоят беше доста оспорван, а след серия от четири следващи попадения домакините поведоха с 23:21 в 55-ата минута. Две минути и половина преди сирената гостенките изравниха за 24:24, само че по-късно Петкова вкара третия си гол в срещата, а в последната офанзива румънката Юлиана Таке стреля край задачата и пропусна да изравни.

Кръстина Миланова направи отличен мач за Свиленград с 10 попадения, а Стефка Агова способства 6. За шампионките Соня Богданова и Христина Бабий се разписаха по 5 пъти, а Таке добави 4 гола.

С триумфа през днешния ден домакините събраха 4 точки и не престават без неточност, като заемат второто място с мач по-малко. Лидерът Етър 64 през вчерашния ден надви над гостуващия дилетант Васил Левски (Нови Пазар) с 35:25 (16:7) и води в подреждането също с цялостен актив, само че от 6 точки.

В друга среща от кръга в събота новосформираният клуб Търновград реализира първата си победа в елита след 31:22 (17:11) над гостуващия Сливница.

срещи от третия кръг на шампионата на България по хандбал за дами:

Свиленград - Бяла          - 25:24 (14:13)

в събота:

Етър 64 - Васил Левски  - 35:25 (16:7)

Търновград - Сливница - 31:22 (17:11)

В класирането води Етър с 6 точки, пред Свиленград с 4 точки и мач по-малко, Бяла и Търновград с по 2 точки и по един мач по-малко, Сливница и Васил Левски (мач по-малко) - без актив.