Свиленград победи гостуващия шампион Бъки с 24:18 (12:11) в среща

...

Свиленград победи шампиона Бъки и си гарантира първото място в редовния сезон в женското хандбално първенство

Свиленград победи гостуващия първенец Бъки с 24:18 (12:11) в среща от деветия кръг на женското хандбално състезание и си подсигуряваха първото място в постоянния сезон преди последния мач от акцията.

" Зелените " не престават с цялостен актив от 18 точки и ще имат домакинско преимущество в плейофите за купата.

Габровки пък останаха на третото място с 12 точки.

След равностойно първо полувреме Свиленград стартира по-добре след почивката и след серия от 5:2 за десетина минути съумя да дръпна със 17:13.

Малко след средата на втората част домакините усилиха преднината си до 20:14 и до края резервираха преимуществото си.

Етър 64 реализира предстояща победа при гостуването си на последния в класирането Спартак (Плевен) с 38:26 (24:12) и си подсигурява второто място в постоянния сезон с 14 точки.

След равностойни първи десетина минути великотърновки направиха серия от пет следващи гола и дръпнаха с 8:4.

До почивката " виолетовите " продължиха да усилват преднината си, макар че старши треньорката Йонка Генчева направи много ротации и пускаше в игра всичките си налични състезателки.

В началото на втората част Етър дръпна с 27:13, а до края поддържаше двуцифрен задатък в резултата.

Александра Замишляк беше най-резултатна за победителките с 9 гола, а Миглена Христова добави 7. Дебют с 2 гола в състава на великотърновки направи разпределителката Валерия Миладинова, която беше привлечена от Хасково, а общо девет състезателки на Етър се разписаха в дуела.

За Спартак по 6 пъти вкараха Йорданка Стефанова и Румяна Йонкова.