Свиленград надделя над гостуващия Етър с 25:23 (13:12) в среща

...

Свиленград с втора поредна победа във втората фаза на женското хандбално първенство

Свиленград надви над гостуващия Етър с 25:23 (13:12) в среща от Първа група във втората фаза на женското хандбално състезание. Така домакините записаха втори следващ триумф и оглавиха краткотрайното класиране с актив от 4 точки. Бъки е втори с 2 точки, а Етър остана на последната трета позиция с 1 точка, само че габровки и великотърновки имат по един мач по-малко.

Двубоят беше доста оспорван, изключително през първото полувреме, което вървеше гол за гол и с честа промяна на водачеството. С по-активни дейности след почивката Свиленград поведе с 20:15 в 40-ата минута, само че последователно гостенките редуцираха пасива си, като единствено 4-5 фрапантни пропуски в последните десетина минути не им разрешиха да стигнат най-малко до тъждество.

Кристина Миланова беше най-резултатна за победителките с 10 гола, Стефка Агова добави 9, а Роксана Радева приключи с 6. За Етър Кристина Караманлиева вкара 9 пъти, а Миглена Христова способства с 6 попадения.