Световният шампион Франция започна убедително защитата на титлата си в

...

Франция започна по шампионски – с победа с 4:1

Световният първенец Франция стартира безапелационно отбраната на купата си в. Сините обърнаха Австралия с 4:1, макар че получиха гол още в деветата минута.

Крейг Гуудуин вкара за 0:1 първоначално, само че австралийците бързо изгубиха сили. Адриен Рабио изравни за 1:1 в 27-ата минута. После два отбора си размениха по една греда, само че превъзходството на петлите беше явна. Логично те обърнаха резултата още до почивката. В 31-ата минута Оливие Жиру вкара за 2:1.

Франция трябваше да чака за третия гол до 68-ата минута. Тогава се разписа Килиан Мбапе, който влезе в Топ 10 на голмайсторите на националния отбор. Три минути по-късно Жиру направи 4:1. Той осъществя 51-вия си гол за сините, като по този метод се изравни на първото място във безконечната класация на Франция с именития Тиери Анри.

. Тимът на Дидие Дешан също така владееше топката в близо 70% от времето.

71' Le doublé de Girouuuuuuuuuud!!!
Източник: flashnews.bg