Световната №3 Наоми Осака продължи безупречното си представяне от началото

...

Наоми Осака отново мачка, Симона Халеп отпадна от Джипсланд Трофи

Световната №3 Наоми Осака продължи безупречното си показване от началото на сезона и се класира за полуфиналите на " Джипсланд Трофи " в Мелбърн след победа над румънката Ирина-Камелия Бегу със 7:5, 6:1.

Времето наложи някои промени в програмата, защото дъждът ту започваше, ту спираше и това докара до затваряне на покрива на “Маргарет корт арина”. Това обаче не попречи на Осака да запише 73-минутна победа, по време на която тя заби 22 уинъра и позволи едвам 11 непредизвикани неточности.

Успехите на поставената под №2 Осака през тази седмица удължиха нейната победна серия до 14 следващи победи. Настоящата шампионка на US Open няма загуба, откогато Сара Сорибес Тормо я надигра на “Били Джийн Къп” преди 12 месеца.

В същото време одачката в схемата и номер 2 в международната класация Симона Халеп (Румъния) отпадна на четвъртфиналите на конкуренцията с награден фонд 565 530 $. Румънката загуби от 26-годишната рускиня Екатерина Александрова с 2:6, 1:6 за час игра.

Рускинята, която е 33-а в света, направи пет пробива в мача и един път загуби подаването си.

На полуфиналите Александрова ще играе против Кая Канепи (Естония), която мина в идващия кръг без игра след отвод на съперничката й и осма сложена Каролина Мухова от Чехия.