Световната №1 Наоми Осака (Япония), която е под №2 в

...

Наоми Осака, Ашли Барти и Каролина Плишкова в битка за №1 в света

Световната №1 Наоми Осака (Япония), която е под №2 в схемата на турнита от WTA Premier 5 в Синсинати (САЩ) и международната №2 и сложена под №1 Ашли Барти (Австралия) към момента могат да се срещнат във финала на влиятелната конкуренция.

И двете завоюваха тежки три сетови срещи, с цел да се класират за четвъртфинал. Барти дълго време беше надигравана от естонката Анет Контавей и изоставаше със сет и пробив. В края тя въпреки всичко съумя да измъкне последните два гейма в мача.
 Медисън Кийс отстрани Симона Халеп в Синсинати и ще срещне Винъс Уилямс

Американката съумя да победи неуместната си съперничка за първи път от пет години

Барти ще играе тази вечер с гъркинята Мария Сакари, която също трябваше да прави поврат. Сакари загуби първия сет от Арина Сабаленка (Беларус) и изоставаше с 1-4 във втория. Брейк за 3-4 1 я върна в мача и тя нужните ѝ две елементи с по 6-4 гейма.
 Снимка 438859
Източник:

Осака се бори доста против майсторката на двойки Су-Вей Хсиех (Тайпе) и чак в третия сет сподели предимство. Лидерката в ранглистата на WTA ще се изправи против младата представителка на домакините София Кенин, победила украинката Елина Свитолина след два оспорвани сета.

Най-убедително е представянето на рускинята Светлан Кузнецова, участваща в " уайлд кард ". Кузнецова даде единствено 3 гейма и 31 точки на шампионката от US Open 2017 Слоун Стивънс (САЩ) и ще играе против №3 в схемата и в света Каролина Плишкова (Чехия).

Чехкинята е една от трите претендентки за №1 след края на шампионата, дружно с Осака и Барти. Тя с малко изпитание надделя квалификантката от Швеция Ребека Петершон със 7-5, 6-4. Плишкова би играла на полуфинал с Барти и на край с Осака.