Световната №1 Наоми Осака се оттегли от турнира от WTA

...

Наоми Осака напусна турнира в Рим, след като си гарантира №1 в жребия за Ролан Гарос

Световната №1 Наоми Осака се отдръпна от шампионата от WTA Premier 5, провеждащ се в италианаската столица Рим. Японката трябваше през днешния ден да играе четвъртфинален мач с холандката Кики Бертенс, която предходната седмица победи в Мадрид.

Японката се стимулира с травма в дясната ръка. Тя сигурно ще бъде сложена под №1 на идния Ролан Гарос, след вчерашното отпадане на Симона Халеп.
 Наоми Осака ще бъде №1 в света и на
Наоми Осака ще бъде №1 в света и на " Ролан Гарос "

Симона Халеп отпадна от Маркета Вондрушова в Рим

Бертенс ще има за съперничка на утрешния полуфинал или отстранилата Халеп чехкиня Маркета Вондрушова, или британката Джоана Конта. И двете са изненадващи четвъртфиналистки на мощния дамски шампионат.
 Снимка 423853
Източник:

Вчера Осака реализира две солидни победи. Първо се оправи за 1 час и 42 минути със словачаката Доминика Цибулкова с 6-3, 6-3. По-късно реализира безусловно същия резултат против румънката Михаела Бузарнеску, губейки единствено 10 точки на личен сервис.

В другите два четвъртфинала в Рим французоойката Кристина Младенович среща гъркинята Мария Сакари, а друга чехкиня Каролина Плишкова ще спори с още една някогашна международна №1 - Виктория Азаренка (Беларус).