Светият синод се обяви против провеждането на „София прайд”
Светият синод се разгласи срещу провеждането на „ София прайд ”.
Българската патриаршия излезе с публична позиция във връзка провеждането на София Прайд.
„ На 22 юни, когато православните християни насочат молитвен вик към Всеподателя Бога за своите умряли близки и се молят за упокоението на душите им,
за поредна година в София – градът на Божията премъдрост,
ще се организира тъй наречените „ София прайд “ . В деня, когато спомняме своите умряли,
ще станем още веднъж очевидци на обществена проява на прегрешението и приемането му като метод на
живот “, пишат от Светия синод.
откъснало се от християнските си корени,
за наше страдание, подменя разбирането за съществени полезности като обич и независимост.
Да обичаш индивида обаче, да го цениш и уважаваш не значи да премълчаваш и да бъдеш безучастен, в случай че той е поел по измамлив или гибелен път.
Затова отнасяйки се с пастирска угриженост, отговорност и отеческа обич към всички – противопоставяме се на опитите грехът да се постанова като норма и полезност в българското общество.
Молим Всеподателя Бога, Който не желае гибелта на грешника, само че да се отвърне от пътя си и да бъде жив (Йез. 33:11), да даде смирение и вразумление на всички, да им елементарни съгрешенията и да ги избави по Своята велика благосклонност и великодушие.
Вчера бщинските съветници от групата на Местна коалиция „ Българска социалистическа партия за България “ приканиха кмета
на София Васил Терзиев да не разрешава провеждането на шествието „ София прайд “ навръх Черешова задушница, оповестиха от пресцентъра на групата.
Подобен жанр събития на територията на града ни трябва да бъдат съобразени
на първо място с българските християнски обичаи и традиции,
написа в публична позиция на групата на социалистите в Столичния общински съвет.
„ Черешова задушница е ден в християнския календар, в който почитаме паметта на всички умряли наши близки.
Това е ден за примирение, а не за сходен тип тържества, какъвто е „ София прайд “.
Призоваваме кмета Васил Терзиев да се съобрази с християнския канон и да не допусне този гуляй върху паметта на умрелите “, декларират общинските съветници от Българска социалистическа партия.
Източник: flashnews.bg
КОМЕНТАРИ




