Суперсблъсъкът на върха в първенството на Испания по футбол бе

...

`Реал разгроми претендента за слава в Испания

Суперсблъсъкът на върха в шампионата на Испания по футбол бе извоюван от Реал (Мадрид) по безапелационен метод – 4:0 над сензацията Жирона, а „ белия балет “ сподели, че няма желание да отпуска газта. Джуд Белингам вкара два гола, Винисиус Жуниор означи още в 6-ата минута, а крайното 4:0 оформи Родриго в 61-ата минута, употребявал подаване на Винисиус. Кралският клуб към този момент има преднина от пет точки на върха пред противника си, откакто събра 61. Каталунците от Жирона позволиха едвам втора загуба от началото на сезона, а първата още веднъж беше от Реал, само че през есента.

Още в 6-ата минута пресата на Реал (Мадрид) даде резултат, топката беше отнета и доставена за Винисиус Жуниор, който се освободи от двама бранители и направи беззащитен вратаря Пауло Гасанига. Минути по-късно Жирона можеше да изравни резултата, откакто Артьом Довбик получи топката в наказателното поле, само че се засуети и не съумя да накаже вратаря на Реал (Мадрид) и собствен съотечественик Андрий Лунин. Но домакините направляваха мача във всеки един аспект и след няколко великодушни пропуща стигнаха до 2:0 10 минути преди края на първото полувреме. Винисиус изведе по страховит метод Джуд Белингам и британското крило се разписа, откакто отстрани и вратаря.

Жирона се опита да отвърне на домакините при започване на второто полувреме, само че вместо това получиха трети гол, още веднъж с създател Белингам. Винисиус Жуниор проби и стреля, вратарят Гасанига отби топката, само че право в краката на Белингам, който я прати в мрежата за 3:0. Веднага след гола Белингам беше сменен, като и преди попадението той падна два пъти на земята. След края на мача стана ясно, че англичанинът самичък е изискал промяната, като причина за това е настъпване от Пабло Торе от гостите. Надеждите на Карло Анчелоти и неговия щаб са футболистът да бъде подготвен за гостуването на Република България Лайпциг във вторник в среща от Шампионската лига. Винисиус създаде и четвъртото попадение, този път дело на съотборника му Родриго. Двамата можеха да вкарат и още, само че този път шансът беше на страната на вратаря Гасанига. В края на мача на терена се появи и турският вундеркинд Арда Гюлер, който завоюва дузпа, само че Хоселу не съумя да вкара от 11-те метра.