Струмска слава (Радомир) победи с 4:2 Септември София в контролна

...

Струмска слава надви Септември в контрла

Струмска популярност (Радомир) победи с 4:2 Септември София в контролна среща, която се игра въз основата на столичани в село Герман. Двата тима ще спорят през новото състезание във Втора лига, откакто Септември изпадна от елита.

Радомирци откриха резултата в 27-ата минута посредством някогашния състезател на Славия Димитър Стоянов, който засече отлично подаване на крилото Александър Аспарухов. Три минути преди края на първото полувреме Аспарухов, който пристигна от ЦСКА 1948, удвои преднината на гостите. Минута преди края на първата част обаче Септември върна един гол посредством каращия проби Бадара, който засече центриране от фаул.

В 66-ата минута столичани изравниха посредством новото си попълнение Джорджио Димитров, който през лятната пауза от Черноморец (Балчик). Но в последните 20 минути гостите стигнаха до триумфа. Най-напред Стивън Кирилов със независим пробив в 72-ата минута направи 2:3, а 9 минути по-късно Денислав Мицаков оформи крайния резултат с удар от границата на наказателното поле.

От сряда футболистите на Красимир Балъков отпътуват на лагер в Разлог, където ще срещнат в контролни срещи Славия, Беласица (Петрич) и един от най-популярните израелски клубове Бейтар (Йерусалим). Лагерът продължава до 8-и юли, а седмица по-късно на 15-и другия месец започва и шампионата на Втора лига.